Stalingrad savaşları

                      
VİDEOYU İZLEMEK İÇİN PLAYERDEN KAYNAKLI BİR POP UP AÇILIR İSE AÇILAN PENCEREYİ KAPATINIZ

Büyük Tank Savaşları: Stalingrad Savaşları

Stalingrad Muharebesi, Stalingrad Meydan Muharebesi ya da Stalingrad Savaşı, II. Dünya Savaşı’nın Doğu Cephesi’nde, Mihver ordularıyla Kızıl Ordu arasında, Stalingrad kenti için yapılan savaştır. Hemen hemen tüm tarihçiler tarafından II. Dünya Savaşı’nın kesin dönüm noktalarından biri olarak kabul edilir.Bu savaş, tarafların tüm güç ve azimlerini ortaya koydukları, kıran kırana süren ve sonuçta, toplam kayıpların neredeyse iki milyona ulaşmasıyla askeri tarihin en kanlı savaşları arasında yer almaktadır.Savaşın sonu Almanya açısından bir yıkım oldu. Mihver güçlerin savaşı kendi lehlerine döndürmeleri çabasında bir dönüm noktasıydı.ve Doğu Cephesi’nde Alman zaferini olanaksız kıldı.Doğu Cephesi’ndeki Mihver kuvvetleri toplamının neredeyse dörtte biri bu muharebe sırasında kaybedilmiştir.

7 Yorum - “Stalingrad savaşları”

 1. ömer diyor ki:

  mukemmel bir site yanı bır tarıhkolık lys sınavıma 1 ay kaldı ama bu siteden kopamıyorum o kadar izlenecek şey var ki emegı geçen herkese teşekkur ediyorum

 2. furkan diyor ki:

  aynen ömer ben de 1 haftadır takılıyorum kopamadım müthiş site

 3. furkan diyor ki:

  Belgesel ile ilgili de şunu söyleyim . Seslendirme berbat iğrenç.. 10 dk dayanamadım kapattım

 4. Ufuk diyor ki:

  Seslendirme çok çok kötü dayanılmaz boyutda…

 5. tolga diyor ki:

  yorumlayan keske komunist oldugunu bu kadar belli etmeseydi

 6. tolga diyor ki:

  seslendiren keske komunist oldugunu bu kadar belli etmeseydi, hitler fasizmini sovyet toplari parcalamismis 🙂 sevincten halayda cektin miii :))

 7. kral diyor ki:

  seslendirme berbart

Yorum yap