Mega yapılar-Burj al Arab

                      

Burj al Arab (Dubai)

Burj Al Arab (Arapça: برج العرب “Arapların Kulesi”) Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde lüks bir oteldir. İsmi Yelken Otel olarak geçmektedir.
Yapımına 1994 yılında Basra Körfezi yakınlarında başlanan otel 1 Aralık 1999 yılında kapılarını müşterilerine açmıştır. Otel deniz kıyısında önceden büyük kaya bloklarının denize indirilmesiyle oluşturulan bir adacık üzerine kurulmuştur. Otel dünyanın ilk 7 yıldızlı oteli olmakla ün yapmıştır. Ve otele konaklama haricinde günübirlik 100$’a kültür gezileri düzenlenmektedir.Burj Al Arab, Arap Kulesi anlamına gelse de, mimari açıdan denizde yüzen bir yelkeni andırdıgı için Yelken Otel de denilmektedir.
Otelde sarı olan her nesne ya som altından ya da varak altın kaplamadan oluşmaktadır.Müşterilere kendilerini Burj Al Arab’ın büyülü atmosferinde hissedebilmeleri için otele ulaşımlar Rolls-Royce marka taksilerle yapılmaktadır.Otelin ucuz suitlerinin fiyatları 1000$ – 6000$ arasındayken daha pahalıları 15000$’a kadar çıkabilmektedir.

4 Yorum - “Mega yapılar-Burj al Arab”

  1. Ahmet ÇEPNİ diyor ki:

    –Süper ince hesaplamalarla, müthiş cesaretle, çok hassas yer seçimiyle ve paranın gücünün birleşmesiyle yapılan şaheser bir yapı. Bu işin bir parçası olmak isterdim. Yapanları, da, Yaptıranları da Tebrik ederim.—

Yorum yap