Mars’ta hayat varmı

                      

Mars ya da Merih Güneş Sistemi’ndeki, Güneş’ten itibaren dördüncü gezegendir. Bu gezegen Roma mitolojisindeki savaş ilahı Mars’a ithafen adlandırılmıştır.

Literatürde kullanılan diğer adlarından biri, yüzeyinde yaygın demiroksitten dolayı kızılımsı bir görünüme sahip olduğu için Kızıl Gezegen’dir.

İnce bir atmosferi olan Mars gerek Ay’daki gibi meteor kraterlerini, gerekse Dünya’daki gibi volkan, vadi, çöl ve kutup bölgelerini içeren çehresiyle bir yerbenzeri gezegendir. Ayrıca rotasyon periyodu ve mevsim dönemleri Dünya’nınkine çok benzer.
Mars’ta yıllardır araştırmalarını sürdüren Amerikan robotlarının son bulgularına göre, Kızıl Gezegen tarihinin büyük bölümünde yaşam koşullarının oluşabilmesi ve sürmesi için ”çok tuzlu” bir yapıya sahip bulunuyordu.
Marsta hayat var mı? varılan bilimsel sonuçlar/gerçekler

10 Yorum - “Mars’ta hayat varmı”

  1. çetin diyor ki:

    marsta olsun başka gezegende olsun ALLAH ın izni olmadan insan veya insan ütesi olsun ne yağmur yağdırabilirler nede herhangi bir canli yaşatabilirler başka gezegenlerde yaşamayı sadece ALLAH istediğinde yaşam olur dünyadaki bilim insanları bir gün kıyamet olacağını biliyorlar onun icin başka gezegenlerde yaşamı arıyorlar roketsız uzay aracı olmaksızın uzaya gidp gelen peygamberler yapmadı ALLAHı inkar edenlermi yapacaklar ALLAH sadece insanlar Onun büyüklüğünü gürsünler iman etsinler diye onlara uzay yolunu açmıştır

    • memo diyor ki:

      İnsanın bilime aklı ermeyince herşeyi Allah yarattı diyor. Allah bize akıl fikir vermiş cahil adam. Matematik biyoloji fizik kimya bilmeden atıp tutuyosun.

Yorum yap