Marsta hayat varmı

                      
VİDEOYU İZLEMEK İÇİN PLAYERDEN KAYNAKLI BİR POP UP AÇILIR İSE AÇILAN PENCEREYİ KAPATINIZ

Mars ya da Merih Güneş Sistemi’ndeki, Güneş’ten itibaren dördüncü gezegendir. Bu gezegen Roma mitolojisindeki savaş ilahı Mars’a ithafen adlandırılmıştır.

Literatürde kullanılan diğer adlarından biri, yüzeyinde yaygın demiroksitten dolayı kızılımsı bir görünüme sahip olduğu için Kızıl Gezegen’dir.

İnce bir atmosferi olan Mars gerek Ay’daki gibi meteor kraterlerini, gerekse Dünya’daki gibi volkan, vadi, çöl ve kutup bölgelerini içeren çehresiyle bir yerbenzeri gezegendir. Ayrıca rotasyon periyodu ve mevsim dönemleri Dünya’nınkine çok benzer.
Mars’ta yıllardır araştırmalarını sürdüren Amerikan robotlarının son bulgularına göre, Kızıl Gezegen tarihinin büyük bölümünde yaşam koşullarının oluşabilmesi ve sürmesi için ”çok tuzlu” bir yapıya sahip bulunuyordu.
Marsta hayat var mı? varılan bilimsel sonuçlar/gerçekler

10 Yorum - “Marsta hayat varmı”

 1. keşifçi diyor ki:

  ben marsta hayat olduğuna inanıyorum.elde edilen bulgular bunu işaret ediyor

 2. secret diyor ki:

  bende aslinda marsta ve ayda yasam oldugunu dusunuyorum.ama nasa bunlari bizden sakliyor.apollo 17 -nin gordukleri garip seylerde bunu dogruluyor.apollo 15-te ayni seyleri gormustu

 3. apollon diyor ki:

  18.bin alemin yaratan rabbimin kos koca uzayda yanlız olmayacagımızın göstergesidir sanırım.

 4. cankiri-kizi diyor ki:

  Sasirtici bi olay ama lütfen taha videolar koyun takip ediyorum.

 5. cankiri-kizi diyor ki:

  madem gezegeni ısıtapiliyorsunuz jupiter gezegeni soguktan yasanilmiyor orayida issitinda ordada yaşam olsun ))

 6. ozzo diyor ki:

  Hatırlatırım ki Jüpiter Bir gaz bulutudur ve atmosferi zayıftır boyutu nedeniyle yarattığı yerçekimi sebebiyle meteorlar Sürekli Gezegeni bombalar bu sebeple bizim güneş sistemimizde Isıtılacak son gezegendir =)

 7. mehmet diyor ki:

  merhabalar
  Uzay ve Astronomi belgesellerini biraz daha fazla yerverirseniz sevinirim olanların hepsini izledim

 8. Hakan diyor ki:

  mars gezegenine türk gidecek mi cok gübre lazım olacak bundan neden kimse söz etmiyor ya damates yetişmez ise ben gitmem acı biber de olması lazım sadece ömrümü MENEMEN YİYEREK GECİREBİLİRİM BAŞKA ŞEY İSTEMİYORUM TÜKR ORADA BENZİN OLMAYACAK BU YÜZDEN ATA İHTİYACIMIZ OLACAK ORANIN İLK YERLİ KOYBOY LARI OLMAK İSTİYORUM

 9. çetin diyor ki:

  marsta olsun başka gezegende olsun ALLAH ın izni olmadan insan veya insan ütesi olsun ne yağmur yağdırabilirler nede herhangi bir canli yaşatabilirler başka gezegenlerde yaşamayı sadece ALLAH istediğinde yaşam olur dünyadaki bilim insanları bir gün kıyamet olacağını biliyorlar onun icin başka gezegenlerde yaşamı arıyorlar roketsız uzay aracı olmaksızın uzaya gidp gelen peygamberler yapmadı ALLAHı inkar edenlermi yapacaklar ALLAH sadece insanlar Onun büyüklüğünü gürsünler iman etsinler diye onlara uzay yolunu açmıştır

  • memo diyor ki:

   İnsanın bilime aklı ermeyince herşeyi Allah yarattı diyor. Allah bize akıl fikir vermiş cahil adam. Matematik biyoloji fizik kimya bilmeden atıp tutuyosun.

Yorum yap