Madde bağımlılığı sorunu-Esrar

                      
VİDEOYU İZLEMEK İÇİN PLAYERDEN KAYNAKLI BİR POP UP AÇILIR İSE AÇILAN PENCEREYİ KAPATINIZ

Narkotik incelemeler-Esrar/Marijuana

Esrar (Marijuana), kenevir bitkisinin Cannabis indica türünün çiçekleri ve tohum yataklarından elde edilen, vücutta kullanıldığında sarhoşluk ve keyif veren bitki parçalarının ve uyuşturucunun halk arasındaki adıdır.

Esrar coğrafyasına göre farklı isimlerle adlandırılır. Kuzey Amerika`da esrara marihuana (marijuana) denir. Bu İspanyolca adı taşımasının nedeni ABD`ye Meksika`dan gelmiş olmasıdır. Ayrıca Jamaika`daki genel adı da ganjadır. Türkiye’de ot, cigaralık, çift kâğıtlı, gogo gibi adlarla, Paris’te ise gannavuri olarak bilinir. Ancak bu tanımlamaların bazıları, esasında kenevirin tercümesidir ve bu yüzden kenevir ve esrar Türkçe’de hep birbirine karıştırılır.
Bu belgeselde Marihuana, esrar otunun(Cannabis Sativa) bilimsel yönü ve madde bağımlığı sorunu gözler önüne seriliyor

5 Yorum - “Madde bağımlılığı sorunu-Esrar”

 1. Berkay diyor ki:

  videoda sorun var. daha önce çalışıyordu şu an çalışmıyor. flow player olduktan sonra çalışmamaya başlamış. bilgilerinize.

 2. blue_superstar diyor ki:

  kardeşim bak adamlar nerelerde nasıl kullanıorlarmış cok mantıklı… söledikleri gibi altından daha değerli… ot un uyuşturucu olmadını bi bizim türkler anlamadı gitti. adamlar esrardan yağ yapıp yaptıkları yağdan kurabiye yapıp yiyorlar… nedenimi ? coğu hastalığa iyi geliormuş doktorların recete ile yazdıkları hap lardan daha sağlıklı wede organik awrupalılar cok zeki nei ne zaman kullanıcaklarını cok ii bilorlar… adamların neden warlıklı oldğu belli. biz halen uyuşturu dielim.

  • Ömer diyor ki:

   kardeşim Bencede Türkiyedede yasallaştırılması gereken bişey ama Şu noktaya açıklık getirmek istedim esrar iyileştirici degil acı giderici olarak kullanılan bir maddedir.ikisinin arasındakı farkı anlayın.

 3. Dogiixx diyor ki:

  Türkiyede çok isterdim insanların bu yönden bilinçlenmesini bence bu bitki allahın bize verdiği en güzel hediyelerden biridir !!!

 4. savaş diyor ki:

  madem o kadar kötü bu melet neden ademden bu yana bundan ölmüş bir kişi bile yok ben içiyorum üzüm çardahının altında semaver çayı demliyom birazda tomurcuk ekliyom çaya yakıyom nargileyi ne olmuş kamu malına zarar vermiyom kimseyle işim yok bende bunu seviyorum geylerde kendini düzdürüyor neymiş demokrasi varmış sağlık açısından esrardan bin kat daha zararlı (hiv virüsü)milyonları öldürdü yani geylik serbest doğal ot yasak elimde olsa bügün serbest ederim sade keneviri öbürleri uyuşturucumudur ewet bu değil be kardeşim bırakın artık insanların yakasını

Yorum yap