Karındeşen Jack

                      

UYARI:BU BELGESELDE BAZI GÖRÜNTÜLER SİZLER İÇİN RAHATSIZ EDİCİ OLABİLİR

Karındeşen Jack, 1888 yılının ikinci yarısında, Londra’nın gecekondu semti Whitechapel’da faaliyet göstermiş seri katil (veya katiller). Katile Jack ismi, Merkezi Haberalma Örgütü’ne katil olduğunu iddia eden bir kişi tarafından gönderilmiş mektuba binaen verilmiştir. Bu mektup cinayetlerin işlendiği dönemde basılarak yayınlanmıştır.Tamamı hayat kadını olan kurbanlardan beşinin aynı kişi veya kişilerce öldürüldüğü kesinleşmiştir. Ancak Karındeşen Jack’e maledilmiş yaklaşık 20 cinayet vardır.
Karındeşen Jack’in yöntemleri vahşiceydi. Kurbanlarını önce boğazlayarak etkisiz hale getiriyor daha sonra da boğazlarını kulaklarına kadar kesiyordu. Ufak tefek değişikliklerle beraber kurbanların tamamına yakınının karnı ve cinsel organları deşilmiş, bazı organları çalınmış, bazen de burun ve/veya kulakları kesilmiş ve mektuplarıyla birlikte zarfın içerisinde bulunuyordu. Jack kurbanlarını, dizleri karna çekilmiş ve bacakları açık bir şekilde düzenleyerek terkediyordu.
Gerçek kimliği :Karındeşen Jack’in kimliğine dair onlarca iddia ortaya atılmıştır ancak hiçbiri kanıtlanamamıştır.
İç organların çıkarılması nedeniyle katilin cerrah olabileceği iddiaları da ortaya atılmıştır.
Bunun yanı sıra birçok kişi tarafından cinayetlerin işlendiği bölgede yaşayan yahudi bir kasap olduğu düşününülmektedir. Bu tezi kanıtlayacak birçok delil bulunmuştur.

5 Yorum - “Karındeşen Jack”

  1. !!!!! diyor ki:

    aynen bende istiyorum o tarz mesala seri katil belgeselleri dicvoryde fln bürsürü var türkçe dublaj yok ama eklerseniz seviniriz saygılarımızla

Yorum yap