Evren-Samanyolu galaksisi

                      
VİDEOYU İZLEMEK İÇİN PLAYERDEN KAYNAKLI BİR POP UP AÇILIR İSE AÇILAN PENCEREYİ KAPATINIZ

Samanyolu, içinde Güneş Sistemi’nin de bulunduğu gökada. Yerel küme’nin bir parçası olan çubuklu sarmal türde bir gökadadır. Gözlemlenebilir evren’deki milyarlarca gökadadan sadece bir tanesidir.

Samanyolu milyarlarca galaksiden sadece biri. Ve biz onun sınırında yaşıyoruz. Parlak güneşler ve kör edici tozların olağanüstü birleşimi. Samanyolu uçların yaşandığı bir yer. Yıldızlar sağa sola kayıyorlar ve bunu inanılmaz bir ivmeyle, saatte 1.5 milyon km hızla yapıyorlar. Bilimadamları galaksinin karanlığının kalbini delmeyi başardı. Böylece Samanyolunda yolumuzu bulabileceğiz

3 Yorum - “Evren-Samanyolu galaksisi”

 1. ewq diyor ki:

  Ağzım açık izledim aq, hiçbişey de anlamadım. görseller yetiyo..

 2. wwww diyor ki:

  Benimde Ağzım açık izledim , hiçbişey de anlamadım. Hepside boş işler
  Sadece biryerde okumuştum Samonyolu bu evrenin çıkış kapisiymaş nezaman bu samanyolu dağılırsa ozaman o kapi açilacakmiş bilmeem nekadar doğru

 3. musti diyor ki:

  Yarabbi belgeselleri izledikçe sanat eserlerinin karşısında aklımız hayrette kalıyor.Senin ne kadar kudretli olduğunu güneş dünyanın 1300.000 katı, güneşin bin katı yıldızlar var olduğunu görünce imanımız artıyor.Bu kadar minicik insana bu devasa kainatın sırlarını anlamayı nasip ediyorsun ya. Ne diyelim Elhamdulillahi Rabbilalemin.
  İnşaallah belgeselleri çekip dünyanın masrafını yapan akıllı geçinen insanların çocukların bile kolayca anlayabileceği gerçekleri anlamasını dilerim.

Yorum yap